|
سبدخرید 0 (مجموع) Total 0 ﷼
 x 

سبد خرید خالی است!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دیابت یا همان بیماری قند ،یک نوع اختلال متابولیک و سوخت و سازی در بدن است, که به واسطه آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود, یا برعکس مقاومت در برابر انسولین در بدن ایجاد می شود و در نتیجه انسولین تولیدی نمی تواند عملکرد نرمال خود را انجام دهد. بطور کلی دیابت به 3  نوع تقسیم میشود:


1- دیابت وابسته به انسولین یا نوع یک : در این نوع بیماری دیابت، بیمار یا مقدار کمی انسولین تولید می کند و یا اصلاً تولید انسولین ندارد.

2- دیابت غیر وابسته به انسولین یا نوع دو : در این نوع بیماری دیابت، لوزالمعده انسولین تولید می کند اما نه به اندازه ای که قند خون را تنظیم کند.

3- دیابت دوران بارداری: دیابت حاملگی معمولاً بین هفته های 24 و 28 بارداری ظاهر می شود و عموماً پس از زایمان از بین می رود.

بر همین اساس, روز چهاردهم نوامبر (23 آبان), سالگرد تولد "فردریک بانتینگ" کاشف انسولین است, و برای اولین بار در سال 1991 با همکاری بنیاد بین‌المللی دیابت و سازمان جهانی بهداشت به عنوان روز جهانی دیابت نامگذاری شده است. هدف از نامگذاری چنین روزی افزایش آگاهی عمومی در ارتباط با علل، عوارض، پیشگیری و درمان این پدیده می باشد. نماد روز جهانی دیابت یک دایره به عنوان نشان «همه با هم براي ديابت» تصویب شده است و رنگ آبی آن تجسم آسمان و نشان اتحاد جهانی برای مبارزه علیه دیابت است.


جهت خرید لوازم بدنسازی و ایروبیک برای افراد مبتلا به دیابت لطفا اینجا را کلیک نمائید.


انجام مستمر فعالیتهای ورزشی تا حد زیادی می تواند در پیشگیری, کنترل و درمان افراد مبتلا به دیابت تاثیر گذار باشد. انجام فعالیتهای ورزشی مستمر, بواسطه کاهش وزن, بهبود سطح قند خون و بهبود ضربان قلب, به اندازه مصرف دارو و رژیم غذایی برای افراد مبتلا به دیابت موثر می باشد. مقدار ورزش برای افراد دیابتی حداقل پنج روز در هفته و هر بار سی دقیقه فعالیت هوازی توصیه میشود و اگر تابحال تمرین نداشته اند میتوانند از5 تا10 دقیقه در روز شروع کنند. بطور کلی فواید انجام فعالیتهای ورزشی برای افراد مبتلا به دیابت شامل موارد زیر می شود:


معرفی 5 فعالیت ورزشی مناسب افراد مبتلا به دیابت در روز جهانی دیابت


1- افزایش حساسیت به انسولین بدن

2- کاهش سطح قند خون بدن

3- افزایش انرژی و استقامت افراد در طی انجام فعالیتهای روزانه

4- کاهش وزن بهمراه افزایش حجم عضلات

5- بهبود وضعیت قلبی و کاهش فشار خون

6- خواب بهتر در شب

7- بهبود تراکم استخوانی و کاهش احتمال ابتلاء به پوکی استخوان

8- مقاومت بیشتر در مقابل بیماریها

9- بهبود سطح کلسترول, ضربان قلب و سطح فشار خون

10- کاهش استرس, نگرانی, افسردگی و بیقراری

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت (فروشگاه لوازم ورزشی برنا اسپرت)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

یکی از مهمترین سوالاتی که باید از خود بپرسیم اینست که به چه فردی کهنسال اطلاق می شود؟ هر یک از ما جهت پاسخ به این سوال مسلما از مشاهدات خود از اطرافیان استفاده خواهیم کرد. در گذشته سن شناسنامه ای معیاری برای ارزیابی کهنسالی افراد بکار گرفته می شد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

برای اینکه دوران سالمندی پویا و با نشاطی را طی کنیم نیاز است تا به لحاظ جسمانی مراقبتهای لازم را انجام دهیم، ورزش برای سالمندان یکی از راهکارهایی است که میتواند به سلامت جسمی و روحی ایشان کمک بسیار نماید.

تماس با برنا

  تهران- نارمک-خیابان آیت- بالاتر از چهارراه سرسبز(مترو سرسبز)- نبش خیابان مظاهری- مرکز خرید عترت- شماره 14

 76870270-77135292

شبکه های اجتماعی ما

اینستا گرام: bornasportshop

کانال آپارات: aparat.com/bornasport

ساعات کاری برنا

  • شنبه - پنج شنبه: 10 الی 21
  • جمعه:16 الی 21
  • مراجعه حضوری امکان پذیر است

Offcanvas Menu