|
سبدخرید 0 (مجموع) Total 0 ﷼
 x 

سبد خرید خالی است!

جدیدترین کش ورزشی و تی آر ایکس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مصدومیت زانوی دونده یک اصطلاح عامیانه برای سندروم اصطکاک ایلیو تیبیال بند (Iliotibial band friction syndrome) می باشد. این نوع آسیب دیدگی از جمله آسیب دیدگیهای ناشی از استفاده بیش از حد زانو بوده که معمولا در دونده ها و دوچرخه سواران رایج  می باشد و بخش بیرونی زانو را متاثر می سازد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رباط جانبی داخلی در بخش داخلی مفصل زانو قرار دارد و استخوان ران را به استخوان ساق متصل می کند. آسیب رباط زانو اشاره به پیچش رباط دارد و زمانی اتفاق می افتد که زانو یا پیچ می خورد و یا با اعمال نیرو از طرف فرد دیگری ایجاد می شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رباط صلیبی خلفی (PCL) در عمق مفصل زانو و پشت رباط صلیبی قدامی قرار دارد و بزرگتر و قویتر از رباط صلیبی قدامی (ACL) می باشد. این رباط قسمت پایین استخوان ران را به بالای استخوان ساق متصل می کند و وظیفه آن جلوگیری از لغزش رو به عقب استخوان ساق بر روی استخوان ران می باشد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

رباط جانبی خارجی یک از لیگامانهای زانو بوده که در بخش بیرونی زانو قرار دارد که استخوان ران را به استخوان ساق متصل می کند. منظور از آسیب این رباط پیچش آن می باشد که از طریق پیچش زانو و یا از طریق اعمال ضربه از فرد دیگر حین فعالیت ورزشی ایجاد می شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مصدومیت زانوی پرشکار یک اصطلاح عامیانه برای التهاب تاندون کشکک زانو می باشد. معمولا درد زانو بصورت تدریجی در فعالیتهایی که دویدن, پرش و فرود زیادی وجود دارد, بر اثر فشار زیاد بر روی تاندون کشکک به گونه ای که آسیب های میکروسکوپیک در بافتهایی که تاندون را شکل می دهند گسترش یافته, بوجود می آید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

آسیب استئوکوندریتی (OCD) یک اختلال زانو بوده که در آن تکه های استخوان از سطح مفصل زانو جدا می شوند. برعکس آرتروز زانو که بصورت تدریجی رشد می کند این آسیب دیدگی بصورت کاملا سریع باعث انحطاط زانو می شود.

جستجو در مقالات

مطالب پیشنهادی

تماس با برنا

  تهران- تهرانپارس- خیابان 196 غربی- مابین فلکه سوم تهرانپارس و اتوبان باقری- پلاک 83

 77135292-77710894

ساعات کاری برنا

  • شنبه - پنج شنبه: 10 الی 21
  • جمعه:16 الی 21
  • مراجعه حضوری امکان پذیر است

فروشگاه برنا اسپرت