|
سبدخرید 0 (مجموع) Total 0 ﷼
 x 

سبد خرید خالی است!

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

درد تیبیالیس خلفی یکی از دردهای متداول پا در هنگام دویدن می باشد که منجر به کفی پا و درد پا در آینده می شود. تاندون تیبیالیس خلفی می تواند ورم کند, مقداری یا تماما پاره شود و در پشت برجستگی استخوانی بخش داخلی قوزک ایجاد درد کند. این آسیب می تواند در اثر ضربه مستقیم از حریف مقابل مانند فوتبال ایجاد شود اما معمولا این آسیب بیشتر در دونده ها و در نتیجه استعمال مفرط رخ می دهد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

کشیدگی عضله ساق یکی از رایج ترین آسیبهای ورزشی می باشد. در این آسیب دیدگی معمولا عضله ساق فراتر از حد مقاومت آن کشیده می شود, که در نتیجه دچار پارگی بافت عضله می شود. کشیدگی عضله ساق اشاره به پارگی آن دارد که براساس شدت آن به سه درجه زیر تقسیم می شود:

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

شکستگی پا معمولا در نتیجه تصادف و همچنین ورزشهای پربرخورد مانند فوتبال ایجاد می شود. بعنوان مثال در فوتبال این آسیب دیدگی در نتیجه پیچش پای فیکس شده و یا ضربه مستقیم از حریف مقابل ایجاد می شود. براساس مکانیزم شیوه آسیب دیدگی, شکل شکستگی متفاوت می باشد.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

این نوع آسیب دیدگی یک از شایع ترین آسیب زانو در نتیجه استعمال مفرط زانو می باشد که مربوط به بخش بالایی استخوان ساق دقیقا زیر مفصل زانو می باشد. این آسیب دیدگی معمولا در نوجوانان بین 9 تا 14 سال که ورزش می کنند رایج می باشد و می تواند منجر به این شود که فرد ورزش را کنار بگذارد. همچنین اینگونه از آسیب دیدگی بیشتر در آقایان رایج می باشد تا بانوان.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

تندینوپسی آشیل با نام متداول تندونوسیس (Tendonitis) آشیل شناخته می شود, اگرچه نام تندینوپسی اصطلاح صحیح پزشکی آن می باشد. این عارضه یکی از منابع اصلی درد آشیل می باشد که معمولا ایجاد درد در ساق و پاشنه می کند. این آسیب دیدگی یکی از آسیب های شایع دویدن می باشد که در نتیجه استعمال مفرط ایجاد می شود.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

این عارضه یکی از آسیبهای رابج ساق در دوندگان مسافتهای زیاد می باشد. این عارضه معمولا با تراشه ساق (Shin Splint) پا اشتباه گرفته می شود و افرادی که تراشه پا دارند فکر می کنند که دچار سندروم کمپارتمنت شده اند.

جستجو در مقالات

مطالب پیشنهادی

تماس با برنا

  تهران- تهرانپارس- خیابان 196 غربی- مابین فلکه سوم تهرانپارس و اتوبان باقری- پلاک 83

 77135292-77710894

ساعات کاری برنا

  • شنبه - پنج شنبه: 10 الی 21
  • جمعه:16 الی 21
  • مراجعه حضوری امکان پذیر است

فروشگاه برنا اسپرت