اگر به تازه گی به اسکیت برد علاقه مند شده اید, لذا آشنایی با انواع مختلف اسکیت بردها تا اندازه زیادی می تواند به شما در خرید یک اسکیت برد مناسب کمک نماید. اسکیت بردها در چهار شکل تولید می شوند, که هریک از این اسکیت بردها برای سبک خاصی از اسکیت بردینگ مناسب می باشد. از اینرو, می توان گفت که اسکیت بردی را که انتخاب می کنید تا حد زیادی باید متناسب با سبک اسکیت بردینگ شما باشد.

بطورکلی اسکیت بردها در چهار شکل اساسی زیر تولید می شوند:

1- بردهای کوچک (Shortboard): اینگونه از اسکیت بردها کوچکترین نوع اسکیت برد می باشد, که برای اجرای بسیاری از حرکات نمایشی مناسب می باشند. اگر علاقه مند به اسکیت برد در کوچه و خیابان با اجرای ترفندهای خیابانی هستید, اینگونه از اسکیت بردها بهترین انتخاب برای شما می باشند.


اینگونه از اسکیت بردها در فروشگاه برنا اسپرت در رده اسکیت برد با ابعاد متوسط شناخته می شوند. جهت مشاهده آنها لطفا اینجا را کلیک نمائید.


2- کروزر (Cruiser): اسکیت بردهای کروزر دارای دم با شیب تند می باشند و عموما برای گشت زنی در کوچه و خیابان مناسب می باشند. اینگونه از اسکیت بردها دارای طول متوسطی می باشند.


9 مشخصه از تخته اسکیت برد

اجزاء مختلف اسکیت برد


3- مدل سنتی یا Old School: اینگونه از اسکیت بردها دارای دماغه مسطح و دم تند می باشند. اینگونه از اسکیت بردها دارای شکل نامتقارنی می باشند و دماغه آنها پهن تر می باشد.


آشنایی با اسکیت برد


4- بردهای بزرگ (Longnoard): اگر خیلی علاقه مند به اجرای حقه و ترفند های هیجان انگیز با اسکیت برد نیستید, و فقط بمنظور حمل و نقل و جابجایی از اسکیت برد می خواهید استفاده نمائید, اینگونه از اسکیت بردها بهترین انتخاب برای شما می باشند. اینگونه از اسکیت بردها تقریبا بزرگترین نوع اسکیت برد می باشند و دارای شکل متقارنی می باشند. تعادل اینگونه از اسکیت بردها از سایر اسکیت بردها بیشتر می باشد.

تهیه کننده: گروه برنا اسپرت